۴ ژانر محبوب اتاق فرار مجله تایم فور فان | allescape

معماهای اتاق فرار سبکهای متفاوتی دارنداز پیدا کردن یک کلید در زیر گلدان گرفته تا کنار هم گزاشتن تعدادی پازل و یا حل یک معادله ریاضی ساده و یا انجام یک کار مکانیکی. این بدان معنی است که هنگام انتخاب اتاق فرار، باید اتاقی را انتخاب کنید که گروه شما از آن لذت ببرد. به عنوان مثال، اگر همه طرفداران موضوعات علمی تخیلی هستید، پس انتخاب شما متفاوت با کسی است که قرار است درمیان اشباح به دنبال راه گریز باشد. تمام اتاق‌های فرار باید از موضوعات مختلف و داستان‌های متفاوتی برخوردار باشند، تا برای همه علایق جذابیت وجود داشته باشد. ولی اینکه اتاقی مضمون ترسناکی داشته باشند، لزوماً به معنای زهرترک کردن شما نیست. بیشتر اتاق‌های فرار به صورت اغراق شده ترسناک نخواهند بود مگر اینکه شامل بازیگران زنده باشند یا به طور خاص در لیست‌های ترسناک قرار گرفته باشند که کمتر به سناریوی معماگونه پرداخته شده است.

اتاق فرار جنایی

برخورداری از شریک مناسب، میزان ایده‌ها، آگاهی، هوش و تجارب را چند برابر می‌کند، همان‌طور در زندگی شخصی نیز ما همیشه به دنبال یک همسر برای رشد و تکامل هستیم. دیگر وقت آن رسیده که کمی از گوشی ها و فضای مجازی فاصله بگیریم و کمی به بازی های هیجان انگیز و گروهی روی بیاوریم ،امیدواریم مطالب گفته شده در مورد اتاق و مزایای انجام آن شما را ترغیب به انجام این بازی کرده باشد . علاوه بر استقامت، فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، پریدن و دویدن نیز ممکن است در فضای اتاق بسته به شرایط، ایجاد شود. این فعالیت‌ها به‌عنوان ورزش محسوب می‌شوند و می‌توانند خطرات فشارخون، کلسترول را کاهش داده و سکته‌های مغزی را به حداقل برسانند؛ بنابراین، اتاق به تمرین فرآیندهای ذهنی، شناختی و بدنی ما کمک می‌کند. این‌ها تنها برخی از مزایا و فرصت‌های بیکران اتاق محسوب می‌شوند. اتاق اصولی، پکیجی از سلامت جسمانی و روانی است که می‌تواند بسیاری از نگرانی‌ها را برطرف کند.

محبوب ترین ژانر اتاق فرار، ترسناک

و پسند همه بازیکنان نیست، ممکن است که ترس در اتاق فرار هم مورد علاقه. و غرق در ترس در اتاق فرار نشوید، هیچ گاه نخواهید توانست از بازی لذت ببرید.. در طول بازی، چالش های زیادی وجود دارند که بر جذابیت اتاق فرار اضافه می کنند. این چالش ها می توانند به صورت فیزیکی، مکانیکی، نور، صدا پردازی و یا ریاضی باشند.

  • که به‌عنوان تکلیف یا معمای حرکتی نیز شناخته می‌شود، معمولاٌ به فعالیت فیزیکی نیاز دارد و گاهی مستلزم جابجایی برخی از اشیا هست.
  • بااین‌حال سفر، کشف حقایق پنهان دنیا و هیجان برخورد با مکان‌های طبیعی و تاریخی جذاب، تم اصلی چنین بازی‌هایی هستند.
  • در مجموعه اسکیپ مستر به سلیقه های مختلف توجه شده و به همین دلیل مجموعه زیادی از بازی ها با ژانرهای مختلف پیاده اصول طراحی معما در اتاق فرار سازی شده اند.
  • این سطح بسیار پیشرفته است و در اکثر بازی‌ها، شما می‌توانید نقاطی به‌راحتی در دسترس برای نصب بلندگوها پیدا کنید.

نورپردازی، صداها یا بازیگران معمولا سعی می‌کنند شما را در مسیر درست هدایت کنند. به عنوان مثال، اگر اتاق کاملاً سیاه و تاریک است، باید تمرکز اصلی شما به سمت نور جلب شود. بازیگران ممکن است به شما اشیاء ارزشمندی ارائه دهند یا نکات مهم کلامی را ارائه دهند. اگر مشکلات اضطرابی دارید، باردار هستید یا شرایط پزشکی دارید که ممکن است مانع از توانایی شما در تفکر واضح یا حرکت آزادانه شود، بهتر است در اتاق‌هایی با موضوع ترسناک تجدید نظر کنید. همیشه ببینید آیا بازیگران وجود دارند یا خیر، آیا تماس فیزیکی در آن دخیل است یا خیر و حد و مرزهای خود را قبل از بازی تعیین کنید.

برای مثال، شرکت‌کنندگان در اتاق‌ فرارهای ژانر ماجراجویی، ابتدا به نحوی یک‌دیگر را گم می‌کنند و سپس با حل معماهای مختلف، ابتدا یک بار دیگر هم را پیدا می‌کنند و سپس برای خروج از آن موقعیت تلاش می‌کنند. غیر از این ژانرهایی که به آن‌ها اشاره کردیم، همچنان دیگر انواع اتاق فرار وجود دارند که بسیار پرطرفدار هستند؛ اتاق فرارهایی با ژانرهای تاریخی، اکشن، فانتزی، درام و… که بعضا ترکیبی هم هستند، اما آنچه که آوردیم، از پرطرفدارترین بازی های اتاق فرار بودند که اکثر مخاطبین هم بازی‌هایی از بین همین ژانرها انتخاب می‌کنند.

اتاق های فرار

۴ ژانر محبوب اتاق فرار مجله تایم فور فان | allescape