NFT ها چیست؟ راهنمای مبتدی توسط متا

درست مانند آثار هنری در دنیای فیزیکی، NFT ها می توانند کمیاب و ارزشمند باشند. به طور کلی، زمانی که یک NFT در یک بازار فروخته می شود، یک فرآیند مناقصه وجود دارد که در آن قیمت NFT بر اساس میزان تقاضا برای آن تعیین می شود.

چرا بسیاری از مردم در مورد NFT صحبت می کنند؟

معمولاً تراکنش‌های NFT با استفاده از ارز دیجیتال انجام می‌شوند، اما برخی از سایت‌ها به شما امکان استفاده از کارت‌های اعتباری یا نقدی را می‌دهند. برای خرید NFT با ارز دیجیتال، باید یک کیف پول دیجیتال راه اندازی کنید. بسته به محل زندگی شما و بلاکچین(هایی) که می خواهید استفاده کنید، طیفی از کیف پول های دیجیتال موجود است. به عنوان مثال، ما در حال آزمایش توانایی سازندگان و مجموعه داران منتخب در اینستاگرام هستیم تا NFT ها را از کیف پول های شخص ثالث سازگار مانند Rainbow، MetaMask و Trust Wallet به نمایش بگذارند و به زودی کیف پول Coinbase، Dapper و Phantom ارائه می شود. سپس، باید کیف پول دیجیتال خود را به یک بازار NFT شخص ثالث متصل کنید، جایی که می توانید NFT ها را مرور و خرید کنید.

چگونه NFT بسازم؟

  1. یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد (هنر، موسیقی، میم و غیره) را که می خواهید بفروشید، انتخاب کنید.
  2. تصمیم بگیرید که از چه فناوری بلاک چین می خواهید استفاده کنید.
  3. کیف پول دیجیتال خود را تنظیم کنید
  4. یک بازار NFT را انتخاب کنید.
  5. فایل خود را در بازار بارگذاری کنید تا NFT خود را برش دهید.
  6. هنگامی که NFT خود را دارید، می توانید انتخاب کنید که آن را نگه دارید، آن را با قیمت ثابت یا با شروع یک حراجی بفروشید، یا آن را به وفادارترین طرفداران خود هدیه دهید – درست مانند یک دارایی فیزیکی، فرصت های زیادی برای قرار دادن NFT شما وجود دارد. برای استفاده.

چرا برخی از NFT ها از بقیه ارزشمندتر هستند؟

بود آزمایش کلکسیونی های دیجیتالی را گسترش می دهیم در اینستاگرام به سازندگان جهانی بیشتر و تعداد انگشت شماری از کشورهای دیگر. سازندگان و مجموعه‌داران می‌توانند مجموعه‌های دیجیتالی خود را در فیس‌بوک و اینستاگرام به اشتراک بگذارند، پس از اینکه ما در آینده شروع به ارائه این ویژگی در فیس‌بوک با سازندگان منتخب ایالات متحده کنیم.

ایجاد یک NFT را Minting می گویند.

چگونه NFT بخرم؟

توجه: این پست حاوی اطلاعات کلی در مورد توکن های غیرقابل تعویض (NFT) فقط برای اهداف آموزشی عمومی است. اطلاعات در مورد NFT ممکن است متفاوت. شما همیشه باید تحقیقات خود را انجام دهید و از خطرات موجود آگاه باشید.

منبع

هر NFT دارای یک امضای منحصر به فرد است که صحت و هرگونه تراکنش مرتبط با آن را تأیید می کند – چه کسی آن را ایجاد کرده، چه کسی مالک آن است، چه کسی آن را فروخته و به چه میزان و غیره ایجاد NFT نامیده می شود. ضرب. هنگامی که یک فایل دیجیتالی برش داده می شود، یک NFT تولید و در یک ذخیره می شود بلاک چین.

تعریف غیر قابل تعویض

بنابراین اگر NFT ها دیجیتال هستند، چه چیزی مانع از گرفتن اسکرین شات یا دانلود آنها می شود؟

NFT مخفف non-fungible token است. “غیر قابل تعویض” به این معنی است که چیزی در نوع خود بی نظیر است و قابل تعویض نیست. به نقاشی مونالیزا فکر کنید – فقط یک نقاشی در جهان وجود دارد. NFT ها دارایی های دیجیتالی هستند که نشان دهنده چیزهایی مانند هنر، آواتارهای مجازی، GIF، ویدئوها، کارت های تجاری و حتی میم ها هستند.

فناوری بلاک چین سابقه ای از مالکیت بر روی یک پایگاه داده عمومی و توزیع شده فراهم می کند که هر کسی می تواند آن را ببیند. این سابقه مالکیت همچنین به خالق اصلی اجازه می‌دهد که همیشه اعتبار و حق امتیاز پرداخت شود، مهم نیست که یک NFT چند بار فروخته می‌شود یا مالک آن چه کسی است. تاریخ مالکیت، از خالق تا مالک فعلی، نامیده می شود منشأ، و این مفهومی است که در حال حاضر در دنیای هنر استفاده می شود.

مطمئناً، می‌توانید از یک تصویر NFT اسکرین شات بگیرید، به همان روشی که می‌توانید از مونالیزا اصلی عکس بگیرید. با این حال، شما هنوز مالک اصلی NFT یا مونالیزا نیستید.

امروزه سازندگان از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده می‌کنند تا کنترل بیشتری بر کار خود، روابط خود با جوامع خود و نحوه کسب درآمد داشته باشند. و در آینده، ما فکر می کنیم که NFT ها برای نحوه خرید، استفاده و به اشتراک گذاری اشیاء مجازی و تجربیات مردم بسیار مهم خواهند بود. ما اخیراً راهی را برای مردم برای به نمایش گذاشتن NFT ها اعلام کردیم مجموعه های دیجیتال، تنها یکی از فناوری‌های جدیدی است که ما در حال بررسی برای متاورس هستیم.

“NFT” گاهی اوقات می تواند مانند یک کلمه کلیدی به نظر برسد و ممکن است در مورد نحوه عملکرد آن گیج شوید. بنابراین در اینجا اصول اولیه وجود دارد:

NFT ها چیست؟

مانند تمام فناوری‌های جدید، خطرات و چالش‌هایی برای پیمایش وجود خواهد داشت. ما در تلاش هستیم تا محصولات خود را مسئولانه، پایدار و فراگیر از ابتدا بسازیم. بسیار مهم است که تلاش‌های اولیه ما در این فضا صداهای مختلف را تقویت کند، ایمن باشد و به محافظت از مردم در برابر کلاهبرداری کمک کند و تأثیرات محیطی را در نظر بگیرد. بیشتر بدانید چگونه به این چالش ها رسیدگی می کنیم.

آینده متا و NFT چیست؟

NFT ها جنبه مهمی از پتانسیل اقتصادی و جامعه سازی متاورس هستند. ما معتقدیم NFT ها این فرصت را دارند که بخش مهمی از نحوه شکل گیری هویت آنلاین ما، دسترسی به تجربیات جدید و تعامل با دیگران در متاورژن باشند. در یک دهه آینده، ما امیدواریم که متاورس به یک میلیارد نفر برسد، میزبان صدها میلیارد دلار تجارت دیجیتال باشد و از مشاغل برای میلیون‌ها نفر پشتیبانی کند. این البته به ما به عنوان متا، اما مهمتر از همه، برای بسیاری دیگر از سازندگان، توسعه دهندگان و کارآفرینان نیز مفید خواهد بود.

در مورد خطرات و چالش های مرتبط با NFT ها چطور؟