Queens of the Metaverse: اولین نمایش درگ واقعیت مختلط


اولین نمایش مد درگ واقعیت ترکیبی، Queens of the Metaverse، نگاهی اجمالی به نحوه استفاده جامعه خلاق LGBTQ+ از فناوری‌های ما برای الهام بخشیدن به موج جدیدی از خلاقیت در مد درگ ارائه می‌دهد.

از متاورس تا باند

در نمایشگاه غوطه ور باند در لندن، سه نمای درگ الهام گرفته از فراجهان طراحی شده با استفاده از فناوری واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) توسط هیدرانی آبی، برنده مسابقه “RuPaul’s Drag Race: UK vs. The World” تیا کوفی، هنرمند موسیقی پاپ و ستاره «RuPaul’s Drag Race» فصل 2 و آدم همه، یک درگ کینگ مشهور جهانی.

این سه درگ با سه طراح مشتاق از جامعه LGBTQ+ در اولین فرآیند طراحی در نوع خود همکاری کردند. طراحان مد دیجیتال Nwora Emenike، Sal Mohammed و Christie Lau از فناوری طراحی مجازی، آواتارهای دیجیتال و اتاق کار Horizon برای طراحی سه لباس استفاده کردند که سپس به عنوان لباس فیزیکی ساخته شدند.

این لباس‌ها در باند VR به مخاطبان درگ کوئین‌های بریتانیایی مورد علاقه طرفداران، خلاقان LGBTQ+ و سازندگان دیجیتال، از جمله بازیگران جدید «Ru Paul’s Drag Race» ارائه شد و قدرت همکاری در متاورس را به نمایش گذاشت.

هر لباس همچنین دارای یک نسخه جایگزین بود که از طریق فیلترهای AR پویا زنده شد.

متاورس کشش ما را بزرگتر و بهتر خواهد کرد. حتی اگر متاورس در مراحل اولیه توسعه است، فناوری‌های پشت آن راه‌های جدید و هیجان‌انگیزی را برای جامعه درگ و خلاقان LGBTQ+ ارائه می‌کنند تا خودشان را بیان کنند و آزمایش کنند. من فقط می توانم تصور کنم که واقعیت مجازی چقدر خلاقیت من را در جوانی بیشتر از پنهان شدن با کیسه های سطل زباله و وسایل تیز در حمام می برد.”

– بلو هیدرنجیا، برنده مسابقه درگ RuPaul: UK vs.

ارائه راه‌های جدید به سازندگان برای طراحی و همکاری

جامعه drag در پلتفرم های ما حضور بسیار زیادی دارد. داده‌های ما نشان می‌دهد که #DragQueen در رتبه ۱ درصد از هشتگ‌های اینستاگرام قرار دارد و پس از آن افراد در بریتانیا قرار دارند. Queens of the Metaverse از بیان خود، ارتباط اجتماعی و دیده شدن برای جوامع دگرباش در دنیای مجازی به همان اندازه در دنیای فیزیکی حمایت می کند.

«جوامع خلاق به فراگیر و الهام‌بخش فراورس کمک می‌کنند – با فناوری‌های زیربنای آن به خلاقان کمک می‌کند بر برخی از موانعی که ممکن است در دنیای فیزیکی وجود داشته باشد، مانند دسترسی به فضای استودیو و مواد خام، غلبه کنند. ملکه‌های متاورس متا جشنی است که نشان می‌دهد چگونه جوامع می‌توانند مرزهای خلاقیت و ارتباط اجتماعی را به صورت فیزیکی و آنلاین پشت سر بگذارند.»

– Ineke Paulsen، مدیر بازاریابی EMEA در Meta

منبع